خوش آمدید

پدر شهید محمدی : فرزندم راهی را رفت که آرزویش بود

پدر شهید محمدی گفت: گروهکهای منافق و تروریستی تحت نظر و جیره خوار آمریکای خونخوار و ترغیب وهابی های تکفیری عربستان هستند که به اعتقاد خودشان اگر اینطور ناجوانمردانه مسلمانان را بکشند فتح بزرگی کرده و به بهشت میروند و دخالت و حمایت از این جنایات دیر یا زود دامن آمریکا و هم پیمانانش را میگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس پس از گذشت سالها از عمر بابرکت انقلاب و اهدای هزاران هزار ایثارگر رشید که در گوشه گوشه این وطن در خون خود غلتیدند، در باغ شهادت بر روی دلاوران و غیورمردان ایران همچنان گشوده است، خانواده ها با تأسی از سید الشهدا(ع) علی اکبر های خود را به عرصه دفاع از این مرزو بوم می فرستند و هر از گاهی افتخار شهادت در راه خدا نصیب آن ها می شود و بسیارند مادران و پدرانی که به روش اولیای الهی پس از شهادت جگر گوشه هایشان سجده بر آستان الهی می سایند و خدا را شکر می کنند.

 

امروز مصادف است با نهمین روز عروج شهدای مرزبان هماستانیمان ، شهیدان محمد محمدی سلیمانی و مرتضی محمدباقری که بیستم فروردین ماه در حادثه تروریستی ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮﮒ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ مهرستان(زابلی) به شهادت رسیدند ، همانانی که شهید اقتدار ، عزت و امنیت ایران نام گرفتند و بر دستان پر مهر مردم شهید پرور جیرفت ، کرمان و ماهان تشییع شدند و برای همیشه در جوار رحمت الهی آرام گرفتند . به همین بهانه با پدر شهید محمد محمدی سلیمانی در جوار قبر مطهرش واقع در گلزار شهدای جیرفت گفت و گو کردیم که در ادامه می خوانید:

حمدالله محمدی سلیمانی در ابتدای این گفتگوی نیم ساعته با اشاره به سختی ها و مرارتهای بزرگ کردن فرزندش می گوید؛محمد سال ۱۳۶۷ در روستای کناروئیه از توابع دهستان اسفندقه شهرستان جیرفت متولد شد و مادرش را در بدو تولد از دست داد و از شیر و آغوش گرم مادر محروم شد ، من و مادربزرگش با شیر خشک با مشقت بسیار محمد را بزرگ کردیم تا به سن رفتن مدرسه رسید در دوران دبستان در همان روستای کناروییه و دوران راهنمایی را در دولت آباد اسفندقه گذراند.

وی افزود: سال دوم راهنمایی ما به جیرفت آمده و در شهرک آزادگان واقع در ۱۵ کیلومتری این شهر مستقر شدیم و محمد را برای ادامه تحصیل به مدرسه شبانه روزی فرستادم و او در مدرسه خیلی ناراحت بود که وقتی علت را از او جویا شدم وی از تنهایی و دلتنگی خود گفت که من مدارک او را گرفته و به مدرسه نزدیک منزلمان آوردم و دوران دبیرستان را در جیرفت گذراند.

وی بیان داشت:محمد پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی در نهاد سپاه اعزام شد و پس از دوران خدمت وظیفه تقریبا سال ۸۶ به عضویت سپاه درآمد که مدت کمی در کرمان بود و سپس مستقیم در قرارگاه قدس زاهدان به پاسداری و دفاع از مرز مشغول شد ، خیلی کم به مرخصی می آمد و بیشتر در حال خدمت بود حتی در بسیاری از مواقع به جای همکارانش شیفت قبول می کرد تا آنها به مرخصی بیایند که من از او گله و شکایت کردم که چرا کم به دیدارمان می آیی و بیشتر مشغول کار هستی و او گفت که به کارم عشق می ورزم ، دوستان من متاهل هستند و می خواهند به دیدار خانواده شان بیایند و جای دوری نمی رود به جای آنها خدمت کنم.

هیچ گاه محمد را عصبانی ندیدم

پدر شهید سلیمانی در مورد خصوصیات اخلاقی و رفتار فرزند شهیدش چنین می گوید :محمد بسیار پسر آرام و سربه زیر، مومن، مودب و متواضع بود . هیچ گاه به یاد ندارم او را حتی عصبانی دیده باشم. همیشه دنبال کمک به دیگران بود.

محمد در آخرین دیدارش به من گفت:بسی سعادت که عمر من به شهادت منتهی شود

وی درباره نحوه اطلاع از شهادت فرزندش می گوید:محمد ۶ ماه پیش ازدواج کرد و ایام تعطیلات نوروز با همیشه فرق داشت و خیلی عوض شده بود در همین ایام خواب دیدم که برادر کوچکترش به او آب می دهد به او گفتم محمد من خوابت را دیدم در منطقه سراوان که منطقه مرزی است مواظب خودت باش که او در جواب گفتبسی سعادت که عمر من به شهادت منتهی شودو با خنده گفت:( پدر ، من در مخابرات و پشت خط مرزی هستم پس نگران نباش) و من را راضی کرد و زمانی که به من گفتند تیر خورده و زخمی شده باورم نشد می دانستم شهید شده تا زمانی که بالای سر پیکر او رفتم دیدم محمدم به آرزوی خود رسیده و تقدیر الهی اینچنین رقم خورد که خداوند امانت خود را پاکیزه تحویل گرفت.

حمایت از تروریستها ،دیر یا زود گریبان آمریکا و عربستان را می گیرد

وی خاطرنشان کرد:این گروهکهای منافق و تروریستی که خواهان ضربه زدن به دین ، انقلاب و امنیت کشور ما هستند تحت نظر و جیره خوار آمریکای خونخوار و ترغیب وهابی های تکفیری عربستان هستند که به اعتقاد خودشان اگر اینطور ناجوانمردانه مسلمانان را بکشند فتح بزرگی کرده و به بهشت میروند که این نیز بر اثر جاهلیت آنهاست و آمریکا همیشه مقابل اسلام ذلیل بوده و خواهد بود و دخالت و حمایت از این جنایات دیر یا زود دامن آمریکا و هم پیمانانش را میگیرد.

هرگز از شهید شدن فرزندم ناراحت نیستم چون او راهی را رفت که آرزویش را داشت

پدر شهید محمد محمدی سلیمانی تاکید کرد:ما با خون فرزندانمان حصار و دژمحکمی به دور کشور و در راس همه رهبرمان میکشیم که کشورهای خارجی حتی جرات خواب دیدن برای کشورمان را نکنند و من افتخار میکنم فرزندم را در این راه شهید شد و اگر فرزندان دیگرم نیز بخواهند ادامه راه برادرشان را بروند جلوی آنها را نخواهم گرفت و هرگز از شهید شدن فرزندم ناراحت نیستم چون او راهی را رفت که آرزویش را داشت.

فرزند شهیدم تقدیم رهبر و امنیت کشور/امیدوارم امام زمان(عج) این هدیه را از ما پذیرفته باشد

وی در پایان گفت:امیدوارم امام زمان(عج) این هدیه را از ما پذیرفته باشد و دشمنان اسلام، قرآن و ایران بدانند که با شهادت فرزندم در راه اسلام ، ولایت و دفاع از ایران ثابت قدم خواهیم ماند. الگوی ما شیعیان زندگی امام حسین (ع) است که به ما درس آزادگی آموخت و خواهرش حضرت زینب (س) که درس صبر و بردباری داد.

پدر شهید خطاب به دشمنان:از ما سستی نمی بینید/همچون حضرت زینب (س) استوار خواهیم ماند

وی در پایان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه پیامتان به دشمنان ایران چیست گفت:من به دشمنان اسلام که قصد تفرقه دارند می گویم ، از ما سستی نمی بینید ، همچون حضرت زینب (س) در این مصیبت ها استوار خواهیم ماند و با این جنایت های ناجوانمردانه ای که انجام می دهید روزی انتقاممان را می گیریم.

  • 4402
  • 0
ادامه مطلب

اعتراض به جنایات اخیر رژیم سعودی

شهروندان جیرفتی به کمپین "دفاع از پاسپورت ایرانی" پیوستند ...

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس پس از حادثه فرودگاه جده و اقدام شرم آور پلیس فرودگاه جده، کمپین های مختلفی در اعتراض به این هتک حرمت در سراسر ایران به راه افتاده است.

"کمپین‌ دفاع‌ از پاسپورت‌ ایرانی" نیز با همین هدف به راه افتاده و مردم ایران با گرفتن تصاویر سلفی از خود، برای مقامات پیام هایی با مضمون تکریم پاسپورت ایرانی و محاکمه عاملان جنایت فرودگاه جده را در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری منتشر می کنند.

مردم شهرجیرفت هم که همیشه و همه جا برای دفاع از وطن خود پای صحنه بودند و از میهن خود همه جوره دفاع کردند،اینبار هم با عضویت در این کمپین، نفرت خود را از عربستان سعودی و دفاع از پاسپورت ایرانی اعلام کردند.

در اعتراض به جنایات اخیر رژیم سعودی؛

  • 1915
  • 0
ادامه مطلب

به مناسبت فرا رسیدن روز زن برگزار شد: مراسم تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت

شهردار جیرفت طی مراسمی با حضور بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه اطهر(س) و روز زن، از خدمات و تلاشهای جامعه بانوان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری جیرفت، “مهندس امان اله مختاری” در ابتدای این نشست با اشاره به نقش مهم بانوان در تحولات مختلف انقلاب اسلامی گفت: بانوان میهن عزیز اسلامی حتی در عرصه دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه های جنگ، نقش بی بدیلی را ایفا کرده و نام بلندی از خود را در تاریخ درخشان انقلاب اسلامی برجای نهادند.

شهردار جیرفت با قدردانی از خدمات و تلاشهای بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: بانوان شاغل هم در سنگر خانواده و هم در سنگر کار و کوشش در محیط های اداری، نقش خود را به شایستگی ایفا کرده اند و خدمات قابل تقدیری را  به جامعه خود ارائه نموده اند.

مهندس مختاری با گرامیداشت سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن افزود: حضرت فاطمه اطهر(س) بهترین الگو برای بانوان جامعه اسلامی هستند.

در ادامه این نشست که دو تن از معاونین شهرداری جیرفت و سرکار خانم شفیقه شفیعی رئیس کمیته بانوان شهرستان جیرفت نیزحضور داشتند با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از خدمات بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت قدردانی شد. 

  • 3083
  • 0
ادامه مطلب