خوش آمدید

انجام واکسیناسیون پنج‌گانه در تمام خانه‌های بهداشت جنوب کرمان

محمدرضا محمدی‌ساردو پیش از ظهر امروز در برنامه رسمی آغاز واکسیناسیون پنج‌گانه پنتاوالان در جنوب کرمان اظهار داشت: در راستای ارتقاء شاخص‌های رشد میزان پوشش واکسیناسیون کشور، اجرای این واکسیناسیون پنج‌گانه گامی مهم در این زمینه است.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی جیرفت بیان داشت: گروه هدف این واکسیناسیون متولدین 26 شهریور ماه سال جاری به بعد هستند و به طور متوسط در هر ماه بیش از یک‌هزار و 700 کودک این واکسن را دریافت می‌کنند.
محمدی‌ساردو افزود: این واکسن کودکان زیر پنج سال را شامل می‌شود و آنها را در مقابل پنج نوع بیماری مانند دیفتری، سیاه‌سرفه، کزاز، هپاتیت ب و ... ایمن می‌کند. وی با بیان اینکه این واکسن عوارض خاصی ندارد  و عوارض آن مانند واکسن‌های قبلی است، خاطرنشان کرد: از امروز این واکسیناسیون در تمام خانه‌های بهداشت منطقه جنوب کرمان انجام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی جیرفت گفت: این واکسن با ارتقای سطح سلامت و پیشرفت جامعه با تزریقی یک‌جایی که صورت می‌گیرد، عوارض آن کمتر است.

  • 4679
  • 2
ادامه مطلب

بارش برف پاییزی در شهر نخل


بارش برف جیرفت «شهر نخل» را سفیدپوش کرد

 در حالی که مردم شهرستان جیرفت هنوز کولرهای خنک‌کننده را روشن دارند، امروز برف ارتفاعات ساردوئیه را سفیدپوش کرد.

بخشدار ساردوئیه از توابع شهرستان جیرفتاظهار داشت: بارش باران در بخش ساردوئیه از شب گذشته آغاز و تا امروز ادامه داشت‌.

حسین صالحی از بارش نخستین برف پاییزی در ارتفاعات ساردوئیه خبر داد و گفت: بارش برف از دیشب سبب سفیدپوش شدن قله نشانه بحرآسمان و سربیژن شده است.

وی با اشاره به بارش 16 میلی‌متر باران در بخش ساردوئیه از دیشب تا امروز گفت: بارش باران در بخش و بارش برف در ارتفاعات ساردوئیه موجب خوشحالی کشاورزان و مردم شده است.

صالحی با اشاره به کوهستانی و برفگیر بودن محورهای بخش ساردوئیه گفت: از هم‌ اکنون تمهیدات لازم برای فصل زمستان اندیشیده شده است تا هنگام بارش برف و باران با مشکل مواجه نشویم.

حمید سالاری که از عکاسان خبری شهرستان جیرفت است و برای عکس گرفتن از نخستین برف پاییزی به این منطقه آمده است با خوشحالی از بارش برف پاییزی گفت: وقتی برف بر قله‌ها و ارتفاعات جیرفت می‌نشیند، مردم خوشحال و منتظر نشستن برف بر دامنه کوه‌ها هستند‌.

به گزارش خبر گزاری فارس

  • 3677
  • 0
ادامه مطلب

اولین یادواره شهدای شهرداری

گزارش تصویری از اولین یادواره دلاور مرد مرتضی دلیری و 26 شهید منتسب به خانواده بزرگ شهرداری جیرفت

(جهت نمایش تصاویر در اندازه بزرگتر روی تصویر مورد نظر کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 13201
  • 0
ادامه مطلب