خوش آمدید

خبرنگاران رسانه‎های جیرفت تجلیل شدند

طی آیینی با حضور فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جیرفت از خبرنگاران مطبوعات و رسانه‎های این شهرستان با اعطای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

امان‎الله مختاری شهردار جیرفت در این آیین با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: اصحاب رسانه و مطبوعات بازوهای توانمند مسئولان هستند و می‎توانند، همواره در تمام صحنه‎ها یار و مشاور آنها باشند.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید حرمت قلم خود را پاس بدارند، بیان داشت: همچنین آنها باید در راستای ارزش‎ها و آرمان‎های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی قلم بنگارند.

مختاری تصریح کرد: اصحاب رسانه می‎توانند در راستای توسعه و پیشرفت منطقه به یاری مسئولان بشتابند و با فراهم کردن بستر لازم در عمران و آبادانی آن نقش مؤثری داشته باشند.

به گزارش فارس، در آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه‎های شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، خبرنگاران به بیان دیدگاه‎ها و نظرات خود در زمینه مسائل و مشکلات این قشر پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 4466
  • 0
ادامه مطلب

کشتارگاه جیرفت وضعیت مطلوبی دارد

علی احمدی شامگاه سه‎شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ساماندهی مراکز فرآوری شیر اظهار داشت: این مراکز در ابتدا دارای حداقل استانداردهای لازم بودند بر همین اساس برای آن‎ها پروانه صادر نشد.

وی بیان داشت: با ابراز تأسف این واحدهای عرضه شیر که هم‎اکنون به ماست‎بندی تبدیل شده است، حداقل ضوابط لازم را که ملزم به انجام آن بودند، رعایت نمی‎کردند بر همین اساس ما نیز با انجام پیگیری‎ها و مکاتباتی در پی تعطیلی آن‎ها بر آمدیم.

اصناف مقصر ایجاد ماست‎بندی‎ها است/از اداره کل دامپزشکی نظرخواهی نشد

احمدی با بیان اینکه اصناف بیشترین کوتاهی را در بحث صدور مجوز به مراکز ماست‎بندی کرده است، تصریح کرد: احداث این مراکز بدون هیچ‎گونه نظرخواهی از اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان صورت گرفته است.

وی افزود: در سال‎های اخیر پیشرفت خوبی در ایجاد مراکز خصوصی درمانی و حتی شرکت‎های دارویی داشتیم به طوری که هم‎اکنون دو شرکت دارویی و یک شرکت واکسن در منطقه جنوب کرمان در حال فعالیت هستند و بیشتر برندهای استاندارد مورد نیاز دامداران را ارائه می‎کنند.

هیچ بیماری شایعی در جنوب کرمان وجود ندارد

احمدی با اشاره به اینکه اکنون هیچ بیماری شایع خاصی در منطقه وجود ندارد، عنوان کرد: با این حال سمپاشی کانون‎های بیماری که شناسایی شده است در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره‌کل دامپزشکی جنوب کرمان در زمینه کشتارگاه صنعتی گفت: با پیگیری استاندار کرمان و نماینده مردم شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از محل صندوق توسعه ملی این طرح تأمین اعتبار شده است.

مذاکره با سرمایه‎گذاران کشتارگاه صنعتی جنوب کرمان

احمدی خاطرنشان کرد: برای ایجاد کشتارگاه صنعتی دام و طیور نیازمند ورود و سرمایه‎گذاری بخش خصوصی هستیم و تاکنون نیز چند نفر در این زمینه درخواست ارائه کرده که در حال پیگیری و مذاکره هستند.

وی دستگاه لیبل‎گذاری را از نقاط عطف کشتارگاه جیرفت خواند و اظهار داشت: ضریب امنیتی لیبل بسیار بیشتر از مهر است و تاکنون هیچ مورد خلاف و جعلی در این زمینه مشاهده نشده است.

سرپرست اداره‌کل دامپزشکی جنوب کرمان با تقدیر از فعالیت‎های شهرداری و بیان اینکه کشتارگاه جیرفت در مقایسه با سایر نقاط کشور از وضعیت مطلوب و مناسبی برخوردار است، تصریح کرد: پیگیری ایجاد پست‎های قرنطینه نیز با همکاری مأموران امنیتی در حال انجام است.

بیماری کرونا در جنوب کرمان مشاهده نشده است

این مسئول با اشاره به اینکه در ابتدای اردیبهشت ماه با تلفات شتر در منطقه مواجه شدیم، بیان داشت: با این اتفاق شایعه شیوع بیماری کرونا در منطقه ایجاد و پس از بررسی‎های لازم مشخص شد که این حادثه به دلیل بیماری باکتریایی ناشی از تغییر علوفه به وجود آمده است.

احمدی در پایان با تأکید بر اینکه در منطقه جنوب کرمان هیچ موردی از بیماری کرونا مشاهده نشده است، تصریح کرد: با این حال تا پایان تحقیقات طبق سیاست‎های سازمان موارد لازم را رعایت می‎کنیم.

  • 5242
  • 0
ادامه مطلب

کارگاه تولید پوشاک در دبیرستان زینبیه جیرفت افتتاح شد

 با مشارکت مجمع خیران مدرسه‎ساز این شهرستان کارگاه تولید پوشاک در دبیرستان زینبیه راه‎اندازی شد.

محمد افشاری، عضو مجمع خیران مدرسه‎ساز شهرستان جیرفت در حاشیه این آیین در گفت‎وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: برای راه‎اندازی این کارگاه 200 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه 45 نفر به صورت مستقیم در این کارگاه تولید پوشاک مشغول به کار شده‎اند، بیان داشت: برای 15 نفر از بانوان و دختران جیرفتی نیز در قالب مشاغل خانگی در منازل ایجاد اشتغال شده است.

افشاری تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به نزدیکی آغاز فصل بازگشایی مدرسه‎ها در این کارگاه فرم مدرسه‎های دخترانه تولید و در اختیار مراکز فروش و مدرسه‎ها قرار می‎گیرد.

عضو مجمع خیران مدرسه‎ساز شهرستان جیرفت افزود: در این کارگاه تولید پوشاک روزانه بیش از 500 عدد لباس دوخته و تولید می‎شود.

  • 5087
  • 0
ادامه مطلب

شهد شیرین رطب‌های جیرفت در آستانه برداشت

بازار شهرداری جیرفت و سینی‌های رنگارنگ رطب‌های چشم هر خریداری را به سمت خود فرا می‌خواند، شیرین، خوش‌رنگ و درشت ویژگی‌های رطب تازه جیرفت است.

رطب‌های یکی از غرفه‌داران که آن‌ها را از باغات میونچیل جیرفت به بازار آورده است، نگار رقمی از رطب تازه جیرفت خوش‌خوراک و کمی درشت‌تر از سایر ارقام است، سرخال مضافتی ترکیبی از قرمز و مشکی با طبعی گرم و آل‌مهتری این ریز خرمای خوش‌طعم جیرفتی نخستین رطب زودرس که بازار را قرق می‌کند.

با گذری در بازار میل به خوردن یک دانه رطب بیشتر می‌شود

با گذری در بازار شهرداری میل به خوردن یک دانه رطب بیشتر و بیشتر می‌شود آنگاه که هر رهگذری مقداری خریده است.

رضا جلالی برای خرید سوغات برای دوستانش در کرمان به بازار آمده، سرخال مضافتی آن هم 10 کیلو، وی می‌گوید: خوشمزه است و کرمانی‌ها بیشتر می‌پسندند.

در آن سوی بازار جوانی صدا می‌زند، خوشمزه و شیرین سوغات جیرفت، صاحب صدا غرفه کوچکی دارد که مملو است از سینی‌های رنگارنگ رطب در باورمان نمی‌گنجد که در ساعت بیش از 100 کیلو رطب می‌فروشد اما درست می‌گفت، در همان لحظه زوج جوانی که از یزد آمده بودند، 20 کیلو آل‌مهتری سوغات می‌خواستند.

نخل‌هایی که با زبان روزه آبیاری شده است

از بازار به نخلستان‌های انبوه میانچیل خواستگاه خرمای جیرفت رفتیم، علی امیری از ساکنان روستای بهرامی که در باغ نسبتاً جوانش مشغول برداشت بود به خبرنگار فارس گفت: امسال محصول زیاد و با کیفیت است، خدا را شاکر هستیم.

نخل‌های مضافتی با خوشه‌های قرمز متمایل به سیاه از دور خودنمایی می‌کردند که در میانشان خوشه‌های خوش‌رنگ شکری چشم‌نوازی می‌کرد.

طالبی از دیگر کشاورزان سرونی بیان داشت: رطب باغات میونچیل جیرفت طعم بهشت می‌دهند، زیرا باغدارانش با زبان روزه نخل‌ها را آبیاری کرده‌اند.

ابوالحسن پیرنیا رئیس مرکز خدمات جهاد کشاورزی دریاچه  اظهار داشت: بیش از یک‌هزار و  500 هکتار نخلستان‌های میانچیل کم‌کم آماده برداشت خرمای میان‌رس هستند، اما رطب‌های میانچیل طعمشان به‌یادماندنی است.

وی بیان کرد: اینجا همه نخل دارند، مرغوبیت خرمایش در جیرفت بی‌نظیر و طعم رطب‌های تازه به شیرینی میهمان نوازی‌ آنها می‌رسد.

محصول خرمای جیرفت در 3 فصل وارد بازار می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: تنوع آب و هوایی در شهرستان جیرفت محصول خرمای ما را در سه فصل زمانی به بازار عرضه می‌کند.

محمدعلی سیفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: خرمای زودرس «رطب» خرمای میان‌رس و خرمای دیررس در فواصل زمانی متفاوت وارد بازار مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه آل‌مهتری، خنیزی، شکری و نگار از جمله ارقام زودرس جیرفت هستند، گفت: یک ماه مانده به فصل برداشت محصول خرمای جیرفت ارقام زودرس که نخستین آنها آل‌مهتری است وارد بازار مصرف می‌شود.

  • 6404
  • 0
ادامه مطلب