خوش آمدید

صهیونیست‌ها از مقاومت مردم غزه سیلی خوردند


امام جمعه جیرفت گفت: رژیم صهیونیستی در حملات زمینی خود به غزه نیز آن‌چنان سیلی می‌خورد که در تاریخ به عنوان یک عبرت برای آنان ماندگار باشد.

 حجت‌الاسلام اصغر عسکری ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه جیرفت با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر و اهمیت استفاده از این شب‌ها اظهار داشت: دعا در مساجد و به صورت دسته‌جمعی به اجابت نزدیک‌تر است.

وی با اشاره به فرارسیدن 20 تیر ماه روز جهانی جمعیت، بی‌توجهی به ازدیاد نسل را موجب تبعات شوم برای جامعه دانست و بیان کرد: جامعه‌ای که سالخورده و پیر باشد، ناکارآمد است، زیرا جامعه جوان به آینده امیدوار است.

خطیب جمعه جیرفت با اشاره به فرا رسیدن 26 تیر ماه سالروز آغاز به کار شورای نگهبان تصریح کرد: شورای نگهبان به فرموده امام خمینی (ره) حافظ احکام اسلام و قانون است و وظایف شورای نگهبان بسیار مقدس و مهم است.

عسکری با بیان اینکه همه باید به شورای نگهبان کمک کنند، خاطرنشان کرد: همه مردم با دادن اطلاعات دقیق به شورای نگهبان کمک کنند.

امام جمعه جیرفت با اشاره به ادامه حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه تصریح کرد: همان‌گونه که در دفاع هوایی از موشک‌های نیروهای مقاومت شاکی ‌شده‌اند و درخواست آتش‌بس کردند در حملات زمینی هم آن‌چنان سیلی می‌خورند که در تاریخ به عنوان یک عبرت برای آنان ماندگار باشد.

وی با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس در جمعه پایانی ماه مبارک رمضان عنوان کرد: راهپیمایی هفته آینده به دلیل گرما و روزه داربودن مردم بعد از نمازجمعه برگزار می‌شود.

عسکری با اشاره به انجام پرواز آزمایشی فرودگاه جیرفت خاطرنشان کرد: پروازهای این فرودگاه بعد از ماه مبارک رمضان با انجام هفته‌ای دو پرواز آغاز می‌شود.

امام جمعه جیرفت با قدردانی از کسانی که در راه‌اندازی این فرودگاه تلاش کردند، اظهار کرد: پس از فعالیت و تلاش‌های فراوان مسئولان، این فرودگاه اکنون آماده خدمت است.

  • 4516
  • 0
ادامه مطلب

معرفی شهرداری به عنوان برترین نهاد فعال فرهنگی جیرفتعضو شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: در بازدید تیم بازرسی فرمانداری از برخی اداره‎ها و نهادهای سطح شهر، شهرداری به عنوان برترین نهاد فعال فرهنگی معرفی شد.

  شفیقه شفیعی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر اظهار داشت: در بازدید تیم بازرسی فرمانداری از تعدادی اداره‎ها و نهادهای سطح شهر شهرداری به عنوان برترین نهاد فعال فرهنگی معرفی شد.

وی با تقدیر از فعالیت‎های فرهنگی شهرداری بیان داشت: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی باید زمینه حضور سرمایه‎گذاران بخش خصوصی را در زمینه‎های‎ مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... فراهم کنیم.

شفیعی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری باید متولیان فرهنگی با تمام توان خویش در این عرصه حضور پیدا کنند.

مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: توسط حوزه علمیه خواهران و مکتب‎الزهرا (س) طی سال جاری کارگاه‎های آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه فروشندگان، آرایشگران و خیاطان زن برگزار می‎شود.

شفیعی با تأکید بر حضور خیران در عرصه فرهنگی عنوان کرد: خیران باید در زمینه مسائل فرهنگی سرمایه‎گذاری کنند تا بتوان از معضلات و مشکلات فرهنگی در سطح جامعه کاست.

وی با انتقاد از موازی‎کاری فرهنگی افزود: در بخش فرهنگی کارهای بسیاری انجام شده، اما متأسفانه به صورت پراکنده بوده و همین امر موجب کاهش تأثیرگذاری آنها در سطح جامعه شده است

  • 8986
  • 0
ادامه مطلب

ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

کسی که زیبایی اندیشه دارد، زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد (شهید مطهری)
    
اصالت زن مسلمان عفت اوست که حجاب مهمترین رکن آن است.

حجاب واکسن مقابله با تیر نگاههای آلوده.

حجاب بوته خوش بوی گل عفاف است. حجاب مصونیت است نه محدویت.

حجاب یعنی من مجهز به آنتی ویروس هوس و وسوسه هستم.
حجاب برای زن تاج بند گی خداست.

اقتدارزینب به حجاب او بود. زن با حجاب همچون مرواریدی در صدف است.

زن عفیف زیباست وعفتش به او قدرتی می دهد که قوی ترین مردان در برابر او به خضوع وادارمی کند.

با حجاب، زیبا تر بودن را تجربه کنید.

حجاب آسمانی ترین راه به مدینه ی فا ضله است.

.حجاب یعنی وقار فاطمه (س).

 حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن

   امام على علیه السّلام فرموده اند : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست .    غرر الحکم(5820)


 امام صادق علیه السلام می فرمایند: حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد.                     ( المستدرک، ج5)


 پیامبر فرموده اند:خدا مردانی را که شبیه زن می‏شوند و زنانی را که خود را شبیه مرد قرارمی‏دهند ، نفرین کرده است.


 پیامبر فرمود: صیانت زن او را شادابتر و زیبایى‏اش را پایدارتر مى‏کند.


حضرت علی(ع) فرمودند: بر شما باد بر پوشیدن لباس ضخیم؛ چرا که هرکس لباسش نازک باشد، دینش نازک است.

  

  • 2511
  • 0
ادامه مطلب

طرح بازگشایی و احداث ادامه بلوار بعثت آغاز گردید

به گفته مهندس مختاری شهردار جیرفت احداث و بازگشایی ادامه بلوار بعثت آغاز گردید.وی افزود باتوجه به اینکه بلوار بعثت و بلوار دقیانوس در حال احداث می باشند و هر دو بلوار به مسیر فرودگاه منتهی میشوند ودر راستای کاهش بار ترافیکی خیابان دولت،خ شهید رجائی،بلوار هلیل و کوثر و زیبایی شهر نقش مهم را ایفا می کنند و بلوار دقیانوس رفوژ و روشنایی آن به اتمام رسیده است انشااله بزودی با تکمیل باند دوم آماده بهره برداری قرار خواهد گرفت و انشااله که خدماتمان در خور نام بلند جیرفت و مردم شریف آن باشد.

  • 4992
  • 0
ادامه مطلب

اختصاص 400 سهمیه اشتغالزایی به کمیته امداد جیرفت

 اسماعیل امیری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری 400 سهمیه اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد شهرستان جیرفت از محل اعتبارات تسهیلات بانکی و صندوق اشتغال کمیته امداد اختصاص داده شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان جیرفت با بیان اینکه سال گذشته بسیاری از سهمیه اشتغالزایی که از محل تسهیلات بانکی بود، محقق نشد، تصریح کرد: تحقق تسهیلات سال جاری نیازمند همکاری بانک‌ها است.

امیری با بیان اینکه نخستین جشن رمضان کمیته امداد جنوب کرمان ساعات مفرحی را برای شهروندان ایجاد کرده است، افزود: طی شب‌های اول و دوم این جشن، 25 نیکوکار جیرفتی سرپرستی و حمایت مالی 25  یتیم را بر عهده گرفته‌اند.

وی با اشاره به پرداخت 12 سبد کالا هر سبد به ارزش یک‌میلیون و 200 هزار ریال و افطاری همه ایتام تحت حمایت امداد جیرفت در شب دوم جشن رمضان عنوان کرد: جشن‌های رمضان از برنامه‌های حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های کمیته امداد در راستای معرفی اهداف این نهاد و جذب کمک‌های خیران برای حمایت از محرومان و مددجویان است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان جیرفت با اشاره به وجود یک‌هزار و 600 یتیم در جیرفت گفت: همه ایتام تحت حمایت امداد جیرفت دارای حامی هستند، اما سعی ما بر این است که هر کدام از ایتامی که از حمایت تعداد بیشتری از نیکوکاران برخوردار شوند  شرایط بهتری برای تحصیل و زندگی آنها فراهم شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت،

  • 5018
  • 0
ادامه مطلب