خوش آمدید

افتتاح گمرک جیرفت به زمانی دیگر موکول شد

به دلیل سفر معاون رئیس جمهور و  ضرورت بازدید ایشان از محوطه های باستانی  باعث شد افتتاح گمرک جیرفت به زمانی دیگری موکول شود..

قرار بود گمرک جیرفت روز پنج شنبه  یکم بهمن ماه به بهره  برداری برسد که به دلیل فشردگی سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به کرمان و بازدید از محوطه های باستانی جیرفت ، تنها با چند روز تاخیر   افتتاح خواهد شد.

در حالی  افتتاح این پروژه با  کمی تاخیر آنهم به دلیل تداخل با برنامه های سفر معاون رئیس جمهور به جیرفت انجام می شود که طی حکمی از طرف مدیر کل گمرک استان کرمان رئیس واحد ارزیابی آن معرفی و کارش از سی ام بهمن ماه آغاز می کند.

گفتنی است،مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور امروز عصررای حضور در همایش راهنمایان گردگشری کشور به کرمان سفر می کند که در ادامه از محوطه های باستانی جیرفت نیز بازدید خواهد داشت.

 • 3433
 • 0
ادامه مطلب

سفرمعاون رئیس جمهور به جیرفت

فرماندار جیرفت گفت:با توجه به قدمت و پیشنیه تاریخی جیرفت  و رایزنی های صورت گرفته معاون رئیس جمهور به جیرفت سفر خواهد کرد.


احمد امینی روش فرماندار جیرفت  تصریح کرد:مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور که قرار است برای شرکت در یک همایش اواخر هفته جاری به کرمان سفر کند با نظر مساعد استاندار و پیگریهای  صورت گرفته از محوطه های باستانی جیرفت بازدید خواهد کرد.


وی تصریح کرد:معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برای آشنایی بیشتر از تمدن  جیرفت کهن و  تعریف سرفصل جدیدی برای آغاز کاوش ها جیرفت را نیز در لیست سفر خود قرار داده است.

امینی روش بیان کرد:بررسی وضعیت موزه جیرفت ،بازدید  از محوطه های باستانی و تصمصم گیری در خصوص برخی از زیرساخت از جمله برنامه هایی هستند که  در  سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در نظر گرفته شده اند.

وی اظهارداشت:نمایشگاهی شامل صنایع دستی و برخی از زیرساخت های گردشگری و تمدن جیرفت کهن راه اندازی خواهد شد.


امینی روش از همکاری و مساعدت  فرمانداری جیرفت به همراه دیگر دستگاهای اجرایی برای تصمیم گیریهای مورد نیاز برای توسعه و بهبود وضعیت گردشگری و قدمت تاریخی منطقه خبرداد و افزود: مجموعه دستگاه اجرایی شهرستان برای هر گونه همکاری  برای ارتقاع زیرساخت های گردشگری ،فرهنگ و تمدن  آمادگی کامل دا رد.


وی گفت:برگزاری کنگره تاریخدانان به خوبی فصل جدیدی را از رونق و نوع نگاها به این منطقه باز کرده است که امید می رود با این روند به زودی شاهد برخی تحولات زیرساختی در این راستا باشیم.


امینی روش از همکاری  و حمایت استاندار کرمان و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان کرمان برای فراهم کردن زمینه حضور معاون رئیس جمهور در جیرفت تقدیر و تشکر کرد.

 • 3681
 • 0
ادامه مطلب

بارش برف در ساردوئیه جیرفت/محورهای کوهستانی باز است

بارش چندمین برف زمستانی در ساردوئیه شهرستان جیرفت از شب گذشته آغاز شده است.

خبرگزاری فارس: بارش برف در ساردوئیه جیرفت/محورهای کوهستانی باز است
 •  
 •  

 بارش چندمین برف زمستانی که از ساعت 21 شب گذشته آغاز شده، ساردوئیه شهرستان جیرفت را سفیدپوش کرد.

هم‌اکنون محور جیرفت به کرمان از مسیر ساردوئیه باز و تردد خودروها با احتیاط در این محور کوهستانی جریان دارد.

بنا به اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تمام مدارس استان امروز باز است.

 • 3621
 • 0
ادامه مطلب

برگزاری 500 برنامه ویژه رخدادهای انقلاب در مدارس جیرفت

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان جیرفت گفت: بیش از 500 برنامه و نشست ویژه رخدادهای انقلاب و دهه فجر در مدارس این شهرستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری 500 برنامه ویژه رخدادهای انقلاب در مدارس جیرفت
 •  
 •  
 •  

 حجت‌الاسلام علی‌اکبر علیدادی ز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به برنامه‌های این نهاد در ایام دهه فجر، اظهار داشت: بیش از 500 برنامه و نشست ویژه رخدادهای انقلاب و دهه فجر در مدارس برگزار شد و می‌توان، گفت که کمیته دانش‌آموزی از برترین کمیته‌های دهه فجر سال جاری بود.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته امور تربیتی  تصریح کرد: روز هشتم اسفند ماه فرهنگیان با حضور در گلزار شهدا با شهدا تجدید پیمان می‌کنند و بازنشستگان امور تربیتی شهرستان نیز طی آیینی تجلیل می‌شوند.

علیدادی با بیان اینکه 40 نفر دانش‌آموز برتر شهرستان، استانی و کشوری در رشته‌های قرآن در سال گذشته تجلیل می‌شوند، افزود: برگزاری دو جشن تکلیف نمادین برای دانش‌آموزان دختر و پسر، دیدار با خانواده‌های شهدای امور تربیتی و برگزاری یک برنامه عمومی با حضور فرهنگیان جیرفت از دیگر برنامه‌های این نهاد در هفته امور تربیتی است.

کرامت مشایخی، رئیس امور مشترکان اداره برق شهرستان جیرفت در زمینه بدهی مدارس به برق منطقه‌ای اظهار داشت: تخفیف 50 درصدی به مدارس تعلق گرفته است و بدهی برق ادارات شهرستان جیرفت بالغ بر 20 میلیارد ریال است که 450 میلیون ریال از این بدهی مربوط به مدارس است.

وی تصریح کرد: ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری با مبلغ  13 میلیارد ریال بدهکارترین ادارات جیرفت به اداره برق هستند و مخابرات و دیگر ادارات در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مشایخی افزود: تعرفه برق در شهرستان جیرفت در هفت ماه از سال گرمسیری حساب می‌شود اما از ابتدای آبان ماه نرخ تعرفه با قیمت 130 تومان در هر کیلو وات استفاده است.

وی در پایان اذعان داشت: هیچ تغییری در نرخ تعرفه‌ها صورت نگرفته و افزایش مبلغ قبض‌ها به دلیل زمستانی حساب شدن، تعرفه‌ها و از طرفی عدم صرفه‌جویی به علت عدم آگاهی از محاسبه است.

 • 2700
 • 0
ادامه مطلب

فروش 450 میلیون ریال بن کارت خرید کتاب

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت:تا  سومین روز از گشایش دومین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان مبلغ  450 میلیون ریال بن خرید کتاب توسط باجه مستقر در نمایشگاه به فروش رسیده است.


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان  افزود:تا  سومین روز از شروع بکار دومین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان توسط باجه بانک صادارت مستقر در نمایشگاه مبلغ 450 میلیون ریال بن کارت خرید کتاب  به فروش رسیده است.

وی تصریح کرد:دومین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان  تا سی ام بهمن ماه در محل حسینیه شهدای شهر جیرفت  با 40 در صد تخفیف محصولات فرهنگی خود را عرضه می کند.

حسینی خاطر نشان کرد:ساعات کار نمایشگاه کتاب صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصرهای از ساعت 16 الی 20با اجرای برنامه های جانبی از جمله نقاشی کودکان و نشست های تخصصی  می باشد.

 • 3523
 • 0
ادامه مطلب