تاریخ : دوشنبه، 12 اسفند ماه، 1392
موضوع : خبري های شهری

مصلی جیرفت نگین پروژه های عمرانی

درب های مصلی بزرگ امام علی(ع)  کم کم به روی مردم باز خواهد شد.

مصلی بزرگ جیرفت با 2 هزار متر مربع مسقف جنب حرم شهدای گمنام  در حال تکیمل است و به نظر می رسد طی چند ماه آینده  مراسمات مذهبی و فرهنگی در این مکان زیبا  برگزار شوند.

شاید شروع عملیات اجرایی مصلی بزرگ جیرفت به بیش از 8 سال بر می گردد که طی چند سال اخیر روند پیشرفت فیزیکی آن  چشمگیر بوده است.

مصلی امام علی (ع) به عنوان نگین طرح های عمرانی شهرستان جیرفت شاید از شیک ترین و زیباترین مکان های مذهبی با برخورداری از همه امکانات مورد نیاز  باشد.

با  تکمیل این پروژه عمرانی مذهبی  مکانی مناسب برای برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی  فراهم می شود.

حجت الاسلام والمسلیمن عسکری  امام جمعه جیرفت در حاشیه بازدید  بخش های مختلف مصلی بزرگ امام علی(ع)  در گفتگو با خبرنگار ما گفت:مصلی امام علی (ع) با در نظر گرفتن همه نیازها و بدون دریافت  کمک های مردمی احداث شده است.

وی افزود: مصلی علاوه بر اینکه فضایی مناسب و قابل توجه برای برگزاری نماز جمعه و برنامه های فرهنگی و مذهبی است در کنار آن همه نیاز ها در نظر گرفته شده اند.

امام جمعه جیرفت خاطر نشان کرد:احداث مهد آدینه در داخل مصلی که مادران شرکت کننده در نماز  می توانند کودکان خود را با اطمینان خاطر  با خود به مصلی بیاورند که در محل مهد نگهداری خواهند شد.

وی تصریح کرد:فضایی مناسب برای  استراحت شخصیت هایی که برای شرکت در برنامه ها در محل مصلی حضور پیدا می کنند با فراهم کردن امکانات مورد نیاز  احداث شده است .

امام جمعه جیرفت  افزود: نصب  چند روشویی به صورت جداگانه  در داخل مصلی برای خواهران و برداران  نیز از دیگر امکاناتی هستند که در احداث مصلی دیده شده اند که افراد برای تجدید وضو نیاز نیست به خارج از مصلی مراجعه نمایند.

وی گفت:مکانی در زیرزمین برای نگهداری دستگاه صوت احداث شده که ضروری به نظر می رسید.

امام جمعه جیرفت بیان کرد:برای ورود معلولان به مصلی مناسب سازی صورت گرفته  و زمینه حضور این افراد برای شرکت در برنامه هایی که در مصلی برگزار خواهد شد فراهم شده است.

وی گفت:بحث سیستم سرمایشی و گرمایشی مصلی به صورت پیشرفته و فنی در دست اقدام است که تا جایی در نصب شیشیه های مصلی این مهم مد نظر بوده است.

امام جمعه جیرفت اظهارداشت:دور تا دور مصلی سوره مبارک جمعه   روی کاشی نوشته و نصب می شود که بخشی از آن انجام شده است.
 حجت الاسلام والمسلمین  عسکری از خرید فرش مورد نیاز  مصلی خبرداد.

وی اظهارداشت:ساخت سرویس هاس بهداشتی و وضوخانه با حسایت بیشتری در دست انجام ،و سیستم فاضلاب و تهویه هوا  به روز است.
امام جمعه جیرفت گفت:در خصوص احداث سرویس های بهداشتی دو سرویس فرنگی   در نظر گرفته شده است.
وی افزود:تعداد 56 چشمه سرویش بهداشتی در دو طبقه هر کدام 28  تا  در حال تکمیل است.
امام جمعه جیرفت  تصریح کرد:برای احداث مصلی از مصالح کیفی استفاده شده  و پشت بام مصلی با شیوه ای  نوین  پر شده است.
وی گفت:شهرداری در راستای آماده سازی محوطه مصلی و دیگر زمینه های همکاری داشته  است.
حجت الاسلام والمسلمین عسکری اظهارداشت:اگر اعتبار مورد نیاز برای انجام برخی از ریزه کاری فراهم شود ظرف چند ماه آینده مصلی بزرگ امام علی(ع) برای برگزاری مراسمات آماده می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد تامین اعتبار برای تکمیل مصلی  گفت:همه هزینه ها را  به صورت ریز یادداشت کرده ام و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 650 میلیون تومان برای ساخت مصلی کمک کرده و تا کنون هیچگونه کمک مردمی هم دریافت نشده است.

 گفتنی است،احداث  موسسه یادمان ولایت،مصلی بزرگ امام علی(ع)،کتابخانه شهید دلیری جنب حرم شهدای گمنام یک مجموعه فرهنگی قابل توجه ای را ترسیم کرده است که در آینده برای توسعه هر کدام از فضاهای یاد شده زمینه لازم فراهم است.

 منبع:هلیل
منبع این مقاله : :شهرداری جیرفت
آدرس این مطلب : http://www.jiroft.ir/281//خبري های شهری/مصلی-جیرفت-نگین-پروژه-های-عمرانی/