تاریخ : چهارشنبه، 9 بهمن ماه، 1392
موضوع : خبري های شهری

برداشت محصول هندوانه رودبار در اسفند ماه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت: در سال جاری با توجه به اینکه در نحوه کشت هندوانه در این منطقه تغییری ایجاد شده است، در اسفند ماه برداشت محصول داریم.

خبرگزاری فارس: برداشت محصول هندوانه رودبار در اسفند ماه
  •  
  •  
  •  

 کرامت علیدادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شهرستان با 13 هزار و 500 هکتار سطح زیر کشت هندوانه در سال رتبه نخست سطح زیر کشت و برداشت محصول در کرمان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه متوسط تولید در هر هکتار بین 30 تا 35 تن در هکتار است، ابراز داشت: از مزیت‌های کشت هندوانه در شهرستان رودبار زمان ورود این محصول به بازار مصرف است که در سال جاری با توجه به اینکه در نحوه کشت هندوانه در این منطقه تغییری ایجاد شده است، در اسفند ماه برداشت محصول داریم.

علیدادی تصریح کرد: با توجه به اینکه این محصول در شهرستان رودبار برای جلوگیری از هدر رفت آب و رشد علف‌های هرز زیر نایلون‌های نیمه سنتی کشت می‌شود، تولید این محصول در جنوب نسبت به مناطق دیگر آب کمتری نیاز دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت: این محصول در فصل برداشت به تمام مناطق کشور و همچنین کشورهای مختلف صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از عمده مشکلات کشاورزان تولیدکننده هندوانه در این منطقه وجود دلالان و واسطه‌ها و کمبود شدید کامیون و افزایش هزینه‌های حمل و نقل در فصل برداشت و نبود صنایع تبدیلی و فرآوری است.


منبع این مقاله : :شهرداری جیرفت
آدرس این مطلب : http://www.jiroft.ir/227//خبري های شهری/برداشت-محصول-هندوانه-رودبار-در-اسفند-ماه/