تاریخ : يكشنبه، 1 دي ماه، 1392
موضوع : مطالب علمي

تصویب 48 طرح پژوهشی در علوم پزشکی جیرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در نیمه نخست سال جاری 48 طرح پژوهشی به ما ارائه شده که 80 درصد این طرح‌ها مصوب شدند.

خبرگزاری فارس: تصویب 48 طرح پژوهشی در علوم پزشکی جیرفت
  •  
  •  
  •  

سیدفریدون افضلی اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری 48 طرح پژوهشی به ما ارائه شده که 80 درصد این طرح‌ها مصوب شدند و 20 درصد دیگر در مرحله داوری و بررسی نهایی هستند.

وی با بیان اینکه هزینه این 48 طرح بیش از یک‌میلیارد ریال بوده است، افزود: طرح‌هایی که تاکنون دریافت کرده‌ایم هم از استان کرمان و هم از مراکز تحقیقاتی خارج از دانشگاه‌های شهرستان جیرفت ارسال شده است.

افضلی تصریح کرد: عمده طرح‌هایی که انجام داده‌ایم به تفکیک رشته در حوزه پرستاری، مباحث آموزشی و شغلی پرستاری، اپیدیولوژی بیمار‌های واگیر و غیرواگیر و طرح‌هایی در زمینه کارهای آزمایشگاهی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های مهم در پژوهش و تحقیق دخیل کردن، دانشجویان در این طرح‌ها است که در سال 91 این مشارکت صفر بود و در سال جاری به 2.5 درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در زمینه اعتبارهای پژوهشی رشد خوبی در این زمینه در سال‌های اخیر داشتیم که در سال گذشته به  2.59 درصد رسید و در سال جاری هم هر چند یک درصد کاهش در این راستا داشتیم اما رشد پژوهشی داشتیم.

افضلی ابراز داشت: با تلاش‌های انجام شده، یکی از کارهای مهم پژوهشی در جنوب کرمان که توسط دانشگاه علوم پزشکی جیرفت انجام می‌دهیم، برنامه‌ریزی استراتژیک دانشگاه است که مبتنی بر تعیین نقاط قوت و ضعف دانشگاه است و بر اساس چهار آیتم مختصات دانشگاه را ترسیم می‌کنیم که در یک برنامه پنج ساله اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برای نخستین‌بار در جنوب کرمان به طور علمی انجام می‌شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه این دانشگاه قدمت زیادی ندارد، واحد ارتباط با صنعت در دانشگاه نداریم، اما در مرحله تأسیس آن هستیم.

افضلی ادامه داد: با فعال شدن حلقه ارتباط با صنعت با توجه به ظرفیت‌های بومی تحول بزرگی در بحث پژوهش دانشگاه رخ می‌دهد و با توجه به نیاز جامعه به طرح‌های کاربردی طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که نخستین گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پایان‌نامه‌های کاربردی داشته باشند.منبع :فارس نیوز
منبع این مقاله : :شهرداری جیرفت
آدرس این مطلب : http://www.jiroft.ir/177//مطالب علمي/تصویب-48-طرح-پژوهشی-در-علوم-پزشکی-جیرفت/