تاریخ : دوشنبه، 25 شهريور ماه، 1392
موضوع : شهیدان شهر جیرفت

شهید حسین زارع

نام شهید : حسین زارع

نام پدر : دمیل

تاریخ شهادت :1365/10/20وصیت نامه

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
اِنَّ اللهَ اشتَری مِنَ المُؤمِنینَ اَنفُسَهُم وَ اَموالَهُم بِانَّ لَهُمُ الجَنَّةَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللهِ فَیَقتُلونَ وَ یُقتَلونَ وَعداً عَلیهِ حَقّاً فِی التَّوراةِ وَ الاِنجیلِ وَ القُرآنِ وَ مَن اَوفی بِعَهدِهِ مِنَ اللهِ فَاستَبشِرو بِبَیعِکُمُ الَّذی بایَعتُم بِه وَ ذلِکَ هُوَ الفَوزُ العَظِیمُ(سوره توبه، آیه 111)
حقا که خداوند از مومنان جانها و مالهایشان را خریداری کرده به بهانه آنکه بهشت از آن آنها باشد و کیفیت تسلیم متاع این است که آنها در راه خدا می جنگند پس می کشند و کشته می شوند و از اموال خود در راه خدا انفاق می کنند، این معامله وعده حقی بر عهده اوست گذشته در علم ازلی، نگاشته در لوح محفوظ و نوشته شده در تورات و انجیل و قرآن به عنوان سند معامله، و چه کسی وفادارتر به عهد خود از خداست؟ پس شادمان باشید به این داد و ستدی که انجام داده اید، و این است کامیابی بزرگ.
خدای را سپاسگزارم که توفیق و سعادتی را نصیب این بنده حقیر و ناقابل نمود که در این برهه حساس و سرنوشت ساز من هم سربازی از سربازان فداکار اسلام باشم و سهمی کوچک در این جنگ تاریخی نور علیه ظلمت داشته باشم. سلام و درود خداوند بزرگ و والامقام بر حضرت مهدی موعود، نور درخشان جبهه های حق علیه باطل و نائب بر حقش حضرت امام خمینی روحی لهو الفداه. سلام و رحمت بی کران خداوند عزوجل بر رزمندگان صحنه های نبرد حق علیه باطل و این بسیجیان عزیز و فداکار. صلوات و رحمت خداوند مهربان بر خانواده های معظم شهدا، اسرا، مفقودین، جانبازان، معلولین و مجروحین. خداوند انشاالله به حق فاطمه زهرا به یکایک این خانواده های معظم صبری عظیم و اجری جزیل عنایت بفرماید. «آمین یا رب العالمین»
پدر و مادر عزیز و مهربانم امیدوارم که حالتان صحت و سلامت بوده باشد...
پدر عزیز و مادر مهربانم، از شما تقاضا دارم هنگام شنیدن خبر شهادتم، شیون و زاری نکنید که اگر خدا نخواسته بعد از شهادتم گریه و ضجه نمایید، آیا می دانید که قلب دشمن شاد می شود؟ هر وقت خواستید برایم گریه کنید، به یاد مولا و سرورم، حسین ابن علی(ع) و ائمه معصومین علیهم السلام و بی بی پهلو شکسته ام، فاطمه زهرا، گریه کنید و از خدا بخواهید که قربانیتان را قبول نماید.
پدر و مادر عزیز و مهربانم از اینکه در مسیر بزرگ نمودن این بنده حقیر زحمات و مشکلات فراوانی را متحمل شدید، متشکر و سپاسگزارم و اگر در این مدت بیست سالی که در جوارتان بودم و موجب آزار و اذیت شما شدم، امیدوارم به بزرگواری خودتان مرا ببخشید و عفو نمایید. عزیزانم اگر جنازه ام به دستتان رسید، در هر کجا که خودتان صلاح دانستید به خاک بسپارید. خواهر و برادران عزیزم اگر بدی و خطایی از بنده به شما رسیده، امید عفو و بخشش دارم. اسلام را یاری کنید و پیرو ولایت فقیه باشید. برادرانم آرزو دارم بعد از شهادتم کوله بار خونینم را بردارید و راهم را ادامه دهید و همواره دنباله رو راه شهدا و خط رهبری باشید تا آینده ای درخشان داشته باشید. کلیه اقوام و خویشاوندانم اگر آزار و اذیتی از این بنده حقیر به شما رسید، امید عفو بخشش دارم.
همسر عزیز و مهربانم، از اینکه نتوانستم همسری لایق و شایسته برای شما باشم، معذرت می خواهم. اموال منقول و غیر منقول، هر چه دارم متعلق به همسر و فرزندانم می باشد. همسرم اگر فرزندم پسر شد، نامش را «مصطفی» بگذارید و اگر دختر بود، نامش را «فاطمه» بگذارید. همسر مهربانم از شما عاجزانه تقاضا دارم فرزندانم را طبق موازین و دستورات دین مبین اسلام تربیت نمایید. در پایان از کلیه دوستان و آشنایان حلالیت می طلبم.
لازم است که متذکر شوم که اگر بدهکاری به کسی دارم، بپردازید چون در خاطرم نیست به چه کسی بدهکار می باشم و هر کسی که طلبی از بنده دارد، بدون شرم و رودرواسی نقل کند تا فردای قیامت و روز محشر شرمنده دیدار یکدیگر نباشیم.
«دعا برای رزمندگان و امام عزیزمان را فراموش نکنید.» والسلام
«خدایا- خدایا- تا انقلاب مهدی- حتی کنار مهدی- خمینی را نگهدار»
منبع این مقاله : :شهرداری جیرفت
آدرس این مطلب : http://www.jiroft.ir/135//شهیدان/شهید-حسین-زارع/