منوی اصلی
icon_home.gif صفحه اصلی
icon_members.gif موضوعات خبری سایتShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif خبري های شهری
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای تصویری
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای ورزشي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای اقتصادي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای فرهنگي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای علمي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای زيست
navbits_finallink_rtl.gif شهیدان شهر جیرفت
navbits_finallink_rtl.gif تيتر خبرهاي سايت
navbits_start.gif شهردار و كارمندانShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif مشخصات شهردار
navbits_finallink_rtl.gif مشخصات کارمندان
navbits_start.gif شهرداری و معاونتهاShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif معاونت مالی و اداری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت شهرسازی و معماری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت خدمات شهری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت فنی و عمرانی
navbits_start.gif  شوراي اسلامی شهرShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif اعضای شورای اسلامی
navbits_start.gif فعالیتهای شهرداریShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif پروژه های انجام شده
navbits_finallink_rtl.gif پروژه های در حال انجام
navbits_finallink_rtl.gif عملکرد واحد تاکسیرانی
navbits_start.gif قوانین شهرداری هاShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif امور مالی
navbits_finallink_rtl.gif قانون درامدها
navbits_finallink_rtl.gif قانون هزینه ها
navbits_finallink_rtl.gif قانون حسابداری
navbits_finallink_rtl.gif قوانین اموال
navbits_finallink_rtl.gif مناقصه،مزایده،پیمان
navbits_finallink_rtl.gif امور معاملات
navbits_finallink_rtl.gif قوانین نوسازی و عمران شهری
navbits_finallink_rtl.gif ضوابط معماری وشهرسازی شهرجیرفت

navbits_start.gif درباره جيرفتShow/Hide content
petitrond.gif تمدن جيرفت
navbits_finallink_rtl.gif آثار تاريخي و صنايع دستي
navbits_finallink_rtl.gif اماكن ديدني
navbits_finallink_rtl.gif موقعيت جيرفت
navbits_finallink_rtl.gif محصولات مهم كشاورزی

ضوابط و مقررات طرح تفضیلی شهر جیرفت پاییز 98

عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

جستجو در سایتیک عکس یک هدیه

قابل توجه هموطنان گرامی

روایط عمومی شهرداری جیرفت در نظر دارد  نسبت به جمع آوری عکس شهرداران جیرفت از بدو تاسیس تاکنون اقدام نماید ، در  صورت  تمایل به همکاری اینجا را کلیک کنید


نام شهید : عنایت امیری مسکونی

نام پدر : عین اله

تاریخ تولد : 1345

تاریخ شهادت : 1365/10/20

 

 بسمه تعالی
ما در روز 65/1/10 به اهواز آمدیم و ما را یک شب در سپنتا نگه داشتند. و در تاریخ 1/11 ما را به قرارگاه بردند و بعد از تحویل وسایل به ما از انجا ما را به اروند کنار آوردند و تا تاریخ 2/4 در آن منطقه بودیم و روزها را در آنجا می گذراندیم و آنجا هم خوب می گذشت و همه سرحال بودیم روزها به پهلوی دوستان می رفتیم و با پدافند به طرف هوا شلیک می کردیم و حال و هوایی داشتیم حال که از 2/4 به منطقه آزاد شده فاو عراق آمدیم دیگر چه بهتر که در خط قرار داریم و سر کار ما با گلوله ی بی صدا و باصداست. از توپ 130 تا 105 تا اترمیشی و فرانسوی و غیره روزها هواپیما می آید ولی به یاری خدا راکتهای خود را در مناطق بیابانی می ریزند و با آتش پدافندهای ما یا غرق در آبها می شوند و یا فرار می کنند البته ای دوستان بدانید که جبهه محل عشق و ایثار است محل ساخته شدن خاطراتی که من در این دوره سه ماهه دارم . شاید معادل سالهای عمر هدررفته من باشد. و نزدیک به 20 سال از عمرم را در نادانی گذراندم ولی هم اکنون اینجا محل عشق است. پدرجان این را بدان که همین هم اکنون که این خاطرات را برای خودم می نویسم لحظاتی است که تنها به یاد شما هستم ولی اگر نامه های خودت به دست من زودتر می رسید ، خاطرات بهتری برای خودم دارم.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز 65/2/7 برابر 26 فروند هواپیمای عراقی بر فراز فاو به پرواز در آمدند که با ضد هواییهای ما مواجه شدند و بمبهای خود را به داخل بیابان ریختند واز ترس اینکه گلوله ضد هواپیمای ما آنها را درب و داغان کند پا به فرار گذاشتند و به حمدالله حتی یک مورچه اگر در این منطقه بود آسیب ندید، جز اینکه تمامی راکتهای خود را غرق در بیابان کردند و پا به فرارگذاشتند و با رشادت نیروی پدافند ما توانست یکی از بروترین هواپیماهای او را در آبهای غور عبدالله بفرستد که حتی از خلبان آن حتی کی اثر به جای نماند و هر گلوله ای که روی عراق می نشیند معادل است با از بین رفتن یک ناو جنگی و تعداد زیادی نیروی عراقی. 65/2/7 ساعت 5 عصر
***
امروز 65/2/8 ما برای خالی کردن 100 صندوق مهمات رفته بودیم و در همین حین فرمانده به ما گفت که بیایید و برویم نمازخانه را درست کنیم و ما شروع به درست کردن نمازخانه کردیم در همین لحظه که من برای دیدبانی توپ به روی خاکریز رفته بودم که ناگهان یک گلوله اتریشی بی صدا در 10 متری من خورد از آنجایی که خداوند می خواست که من زنده بمانم خدمت بیشتری کنم گلوله غرق در نمک زار شد و منفجر نشد و من توانستم خودم را به پشت خاکریز بیندازم و از این معرکه جان سالم بدر ببرم ودر همین زمان بود  که دیدبان دستور شلیک به ما داد و ما هم خرج را با دوستان جازدیم و طناب را من کشیدم و گلوله از دهانه توپ خارج شد و بعد از مدتی دیدبان گفت دستتان بی درد به جای حساسی زدید و گفت با یک گلوله توانستید یک ناو جنگی دشمن را داغان کنید و آبروی آنچه گلوله را می فرستید خریدید چرا که یک گلوله کار.... به اندازه چند میلیون تومان است و یک گلوله هم شاید 2 ریال ارزش نداشته باشد.
والسلام - 1365/2/8 ساعت 10 صبح
 
***
امروز 1365/2/9 هواپیماهای عراقی بر فراز فاو به پرواز در آمدند و 1000 راکت برای ما باراندند که به یاری خداوند هیچ اثری و کاری نکرد و هر خسارتی که به بار بیاورد به ضرر خودش است نه از ما زیرا که فاو از خودش است و خودش خرابش می کند برای ما ناراحتی ندارد زیرا که نیروهای ما همه سالم هستند و راکتی که می ریزد در 10 متری ما ولی هیچ خسارتی که به ما وارد نمی کند زیرا که دستی بالاتر از همه دستها به کمک می آید دست الله است که می گوید یدالله فوق ایدیهم. دست خداوند بالاتر از همه دستهاست و امروز حدود 10 راکت در نزدیکی سنگر ما خورد که فاصله آن تا سنگر بین 10 تا 12 متر بود که به یاری الله و پشتیبانی امام زمان حتی یک خراش به بدن هیچ نیرویی نخورد واین روز گویی که کلاغ در هوا حرکت می کرد نه هواپیما که تعدادشان قابل شمارش نیست ولی چه سود که هر کدام 10 راکت خود را در داخل بیابان بریزند و بروند از ترس خداوند. (والسلام)
 
***
مورخه 65/2/13
امروز صبح ما برای گردش به منطقه اسکله رفتیم و برای دیدار دوستان و در ساعت 10 صبح در آنجا بودیم و پهلوی اسکله سوار قایقهای موتوری شدیم در نهر اروند رود و بلامه و علی شیر شروع به گردش کردیم و بعد از آمدن از علی شیر  به این طرف اسکله رفتم و به طرف اورژانس برای گرفتن پماد ضد پوست و آن پزشک هم زیاد زحمت کشید که آن پماد را پیدا کند به هر صورت نتوانست آن را دریابد و بعد از خارج شدن از بهداری به پهلوی نهر رفتیم و از پلهای شناور زیاد بود و ما لباسهایمان را بیرون آوردیم و برای آبتنی به داخل شهر رفتیم و شروع به آبتنی کردیم. بعد 2 تا 3 کیلومتر به فلکه فاو محل ایستگاه صلواتی رسیدیم در آنجاچای، آب یخ خرما و نان بود بعد از خوردن چای به طرف مقرمان حرکت کرمیم و به ایستگاه صلواتی رسیدیم بعد از آن با ماشینهای ......رفتیم نهارمان را صرف کردیم بعد از آن استراحت کردیم و بعد من شروع به نوشتن این خاطره کردیم و السلام.
ساعت 4/5 بعدازظهر 65/2/13
 
***
بنام الله یاری دهنده تمامی رزمندگان اسلام و با سلام درود بر تمامی شهدای اسلام از صدر تا به امروز .خاطر امر... است که از گذشته های دور می نویسم در جبهه انسان می تواند کتابها خاطره بنویسد ولی که باشد این کار بکند. امروز 3/4 از قرارگاه عازم منطقه آبادان و از آنجا راهی خرم آباد و بعد از آن به اهواز رسیدیم ابتدا به ایستگاه صلواتی رسیدیم و با خوردن هدایایی که مردم برای رزمندگان داده بودند خوردیم ساعت 2 بود به اینجا رسیدیم و دیشب در حدود 10 الی 11 گلوله شلیک کردیم بعد از آن یعنی ساعت 12 شب رفتیم برای استراحت  و منطقه ما جایی است گرم پشه زیاد ولی تنها به نعمت خدا گلوله دشمن در این منطقه نیست و خاطرات زیادی از جبهه دارم که با آمدن به جیرفت برای شما ذکر می کنم یکی از خاطرات جالب و گفتنی این است که یک روز در فاو هواپیماهای دشمن بر فراز ما به صدا در آمدند و با ریختن چندین راکت ما را به محاصره در آوردند که راکتهای آن حتی به یک نفر از ما یک صدمه یک انگشتی وارد نکرد.
 ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 3 شهريور ماه، 1392 توسط saed  پرینت

مرتبط باموضوع :

 شهید کیکاوس یزدان پناه ابوسعیدی  [ چهارشنبه، 12 مهر ماه، 1391 ] 10956 مشاهده
 شهید حسین امیرشجاعی  [ پنجشنبه، 13 مهر ماه، 1391 ] 3178 مشاهده
 شهید علی دهدشتی مرغکی  [ شنبه، 23 شهريور ماه، 1392 ] 23603 مشاهده
 شهید غلام رضا شعبانی  [ شنبه، 9 شهريور ماه، 1392 ] 28503 مشاهده
 شهید یدالله تاسا  [ شنبه، 2 شهريور ماه، 1392 ] 4037 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب