منوی اصلی
icon_home.gif صفحه اصلی
icon_members.gif موضوعات خبری سایتShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif خبري های شهری
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای تصویری
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای ورزشي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای اقتصادي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای فرهنگي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای علمي
navbits_finallink_rtl.gif خبرهای زيست
navbits_finallink_rtl.gif شهیدان شهر جیرفت
navbits_finallink_rtl.gif تيتر خبرهاي سايت
navbits_start.gif شهردار و كارمندانShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif مشخصات شهردار
navbits_finallink_rtl.gif مشخصات کارمندان
navbits_start.gif شهرداری و معاونتهاShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif معاونت مالی و اداری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت شهرسازی و معماری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت خدمات شهری
navbits_finallink_rtl.gif معاونت فنی و عمرانی
navbits_start.gif  شوراي اسلامی شهرShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif اعضای شورای اسلامی
navbits_start.gif فعالیتهای شهرداریShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif پروژه های انجام شده
navbits_finallink_rtl.gif پروژه های در حال انجام
navbits_finallink_rtl.gif عملکرد واحد تاکسیرانی
navbits_start.gif قوانین شهرداری هاShow/Hide content
navbits_finallink_rtl.gif امور مالی
navbits_finallink_rtl.gif قانون درامدها
navbits_finallink_rtl.gif قانون هزینه ها
navbits_finallink_rtl.gif قانون حسابداری
navbits_finallink_rtl.gif قوانین اموال
navbits_finallink_rtl.gif مناقصه،مزایده،پیمان
navbits_finallink_rtl.gif امور معاملات
navbits_finallink_rtl.gif قوانین نوسازی و عمران شهری
navbits_finallink_rtl.gif ضوابط معماری وشهرسازی شهرجیرفت

navbits_start.gif درباره جيرفتShow/Hide content
petitrond.gif تمدن جيرفت
navbits_finallink_rtl.gif آثار تاريخي و صنايع دستي
navbits_finallink_rtl.gif اماكن ديدني
navbits_finallink_rtl.gif موقعيت جيرفت
navbits_finallink_rtl.gif محصولات مهم كشاورزی

ضوابط و مقررات طرح تفضیلی شهر جیرفت پاییز 98

جستجو در سایتیک عکس یک هدیه

قابل توجه هموطنان گرامی

روایط عمومی شهرداری جیرفت در نظر دارد  نسبت به جمع آوری عکس شهرداران جیرفت از بدو تاسیس تاکنون اقدام نماید ، در  صورت  تمایل به همکاری اینجا را کلیک کنید


پدر شهید محمدی گفت: گروهکهای منافق و تروریستی تحت نظر و جیره خوار آمریکای خونخوار و ترغیب وهابی های تکفیری عربستان هستند که به اعتقاد خودشان اگر اینطور ناجوانمردانه مسلمانان را بکشند فتح بزرگی کرده و به بهشت میروند و دخالت و حمایت از این جنایات دیر یا زود دامن آمریکا و هم پیمانانش را میگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس پس از گذشت سالها از عمر بابرکت انقلاب و اهدای هزاران هزار ایثارگر رشید که در گوشه گوشه این وطن در خون خود غلتیدند، در باغ شهادت بر روی دلاوران و غیورمردان ایران همچنان گشوده است، خانواده ها با تأسی از سید الشهدا(ع) علی اکبر های خود را به عرصه دفاع از این مرزو بوم می فرستند و هر از گاهی افتخار شهادت در راه خدا نصیب آن ها می شود و بسیارند مادران و پدرانی که به روش اولیای الهی پس از شهادت جگر گوشه هایشان سجده بر آستان الهی می سایند و خدا را شکر می کنند.

 

امروز مصادف است با نهمین روز عروج شهدای مرزبان هماستانیمان ، شهیدان محمد محمدی سلیمانی و مرتضی محمدباقری که بیستم فروردین ماه در حادثه تروریستی ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮﮒ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ مهرستان(زابلی) به شهادت رسیدند ، همانانی که شهید اقتدار ، عزت و امنیت ایران نام گرفتند و بر دستان پر مهر مردم شهید پرور جیرفت ، کرمان و ماهان تشییع شدند و برای همیشه در جوار رحمت الهی آرام گرفتند . به همین بهانه با پدر شهید محمد محمدی سلیمانی در جوار قبر مطهرش واقع در گلزار شهدای جیرفت گفت و گو کردیم که در ادامه می خوانید:

حمدالله محمدی سلیمانی در ابتدای این گفتگوی نیم ساعته با اشاره به سختی ها و مرارتهای بزرگ کردن فرزندش می گوید؛محمد سال ۱۳۶۷ در روستای کناروئیه از توابع دهستان اسفندقه شهرستان جیرفت متولد شد و مادرش را در بدو تولد از دست داد و از شیر و آغوش گرم مادر محروم شد ، من و مادربزرگش با شیر خشک با مشقت بسیار محمد را بزرگ کردیم تا به سن رفتن مدرسه رسید در دوران دبستان در همان روستای کناروییه و دوران راهنمایی را در دولت آباد اسفندقه گذراند.

وی افزود: سال دوم راهنمایی ما به جیرفت آمده و در شهرک آزادگان واقع در ۱۵ کیلومتری این شهر مستقر شدیم و محمد را برای ادامه تحصیل به مدرسه شبانه روزی فرستادم و او در مدرسه خیلی ناراحت بود که وقتی علت را از او جویا شدم وی از تنهایی و دلتنگی خود گفت که من مدارک او را گرفته و به مدرسه نزدیک منزلمان آوردم و دوران دبیرستان را در جیرفت گذراند.

وی بیان داشت:محمد پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی در نهاد سپاه اعزام شد و پس از دوران خدمت وظیفه تقریبا سال ۸۶ به عضویت سپاه درآمد که مدت کمی در کرمان بود و سپس مستقیم در قرارگاه قدس زاهدان به پاسداری و دفاع از مرز مشغول شد ، خیلی کم به مرخصی می آمد و بیشتر در حال خدمت بود حتی در بسیاری از مواقع به جای همکارانش شیفت قبول می کرد تا آنها به مرخصی بیایند که من از او گله و شکایت کردم که چرا کم به دیدارمان می آیی و بیشتر مشغول کار هستی و او گفت که به کارم عشق می ورزم ، دوستان من متاهل هستند و می خواهند به دیدار خانواده شان بیایند و جای دوری نمی رود به جای آنها خدمت کنم.

هیچ گاه محمد را عصبانی ندیدم

پدر شهید سلیمانی در مورد خصوصیات اخلاقی و رفتار فرزند شهیدش چنین می گوید :محمد بسیار پسر آرام و سربه زیر، مومن، مودب و متواضع بود . هیچ گاه به یاد ندارم او را حتی عصبانی دیده باشم. همیشه دنبال کمک به دیگران بود.

محمد در آخرین دیدارش به من گفت:بسی سعادت که عمر من به شهادت منتهی شود

وی درباره نحوه اطلاع از شهادت فرزندش می گوید:محمد ۶ ماه پیش ازدواج کرد و ایام تعطیلات نوروز با همیشه فرق داشت و خیلی عوض شده بود در همین ایام خواب دیدم که برادر کوچکترش به او آب می دهد به او گفتم محمد من خوابت را دیدم در منطقه سراوان که منطقه مرزی است مواظب خودت باش که او در جواب گفتبسی سعادت که عمر من به شهادت منتهی شودو با خنده گفت:( پدر ، من در مخابرات و پشت خط مرزی هستم پس نگران نباش) و من را راضی کرد و زمانی که به من گفتند تیر خورده و زخمی شده باورم نشد می دانستم شهید شده تا زمانی که بالای سر پیکر او رفتم دیدم محمدم به آرزوی خود رسیده و تقدیر الهی اینچنین رقم خورد که خداوند امانت خود را پاکیزه تحویل گرفت.

حمایت از تروریستها ،دیر یا زود گریبان آمریکا و عربستان را می گیرد

وی خاطرنشان کرد:این گروهکهای منافق و تروریستی که خواهان ضربه زدن به دین ، انقلاب و امنیت کشور ما هستند تحت نظر و جیره خوار آمریکای خونخوار و ترغیب وهابی های تکفیری عربستان هستند که به اعتقاد خودشان اگر اینطور ناجوانمردانه مسلمانان را بکشند فتح بزرگی کرده و به بهشت میروند که این نیز بر اثر جاهلیت آنهاست و آمریکا همیشه مقابل اسلام ذلیل بوده و خواهد بود و دخالت و حمایت از این جنایات دیر یا زود دامن آمریکا و هم پیمانانش را میگیرد.

هرگز از شهید شدن فرزندم ناراحت نیستم چون او راهی را رفت که آرزویش را داشت

پدر شهید محمد محمدی سلیمانی تاکید کرد:ما با خون فرزندانمان حصار و دژمحکمی به دور کشور و در راس همه رهبرمان میکشیم که کشورهای خارجی حتی جرات خواب دیدن برای کشورمان را نکنند و من افتخار میکنم فرزندم را در این راه شهید شد و اگر فرزندان دیگرم نیز بخواهند ادامه راه برادرشان را بروند جلوی آنها را نخواهم گرفت و هرگز از شهید شدن فرزندم ناراحت نیستم چون او راهی را رفت که آرزویش را داشت.

فرزند شهیدم تقدیم رهبر و امنیت کشور/امیدوارم امام زمان(عج) این هدیه را از ما پذیرفته باشد

وی در پایان گفت:امیدوارم امام زمان(عج) این هدیه را از ما پذیرفته باشد و دشمنان اسلام، قرآن و ایران بدانند که با شهادت فرزندم در راه اسلام ، ولایت و دفاع از ایران ثابت قدم خواهیم ماند. الگوی ما شیعیان زندگی امام حسین (ع) است که به ما درس آزادگی آموخت و خواهرش حضرت زینب (س) که درس صبر و بردباری داد.

پدر شهید خطاب به دشمنان:از ما سستی نمی بینید/همچون حضرت زینب (س) استوار خواهیم ماند

وی در پایان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه پیامتان به دشمنان ایران چیست گفت:من به دشمنان اسلام که قصد تفرقه دارند می گویم ، از ما سستی نمی بینید ، همچون حضرت زینب (س) در این مصیبت ها استوار خواهیم ماند و با این جنایت های ناجوانمردانه ای که انجام می دهید روزی انتقاممان را می گیریم.

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 30 فروردين ماه، 1394 توسط reza  پرینت

مرتبط باموضوع :

 قبور مطهر شهیدان ببریان از جیرفت به رودبار منتقل شد  [ چهارشنبه، 11 دي ماه، 1392 ] 3656 مشاهده
 امام جمعه جیرفت در جمع عزاداران فاطمی در کرمان:  [ يكشنبه، 17 فروردين ماه، 1393 ] 2957 مشاهده
 اولین دوره مسابقه فوتسال جام فجر به مناسبت 36 سال اقتدار  [ پنجشنبه، 16 بهمن ماه، 1393 ] 10633 مشاهده
 مراسم گرامی داشت شهدای عملیات بیت المقدس  [ يكشنبه، 9 خرداد ماه، 1395 ] 2166 مشاهده
 دیدار شهرداران کوچک با شهردار جیرفت  [ پنجشنبه، 16 بهمن ماه، 1393 ] 9808 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب