خوش آمدید

کشتارگاه جیرفت وضعیت مطلوبی دارد

علی احمدی شامگاه سه‎شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ساماندهی مراکز فرآوری شیر اظهار داشت: این مراکز در ابتدا دارای حداقل استانداردهای لازم بودند بر همین اساس برای آن‎ها پروانه صادر نشد.

وی بیان داشت: با ابراز تأسف این واحدهای عرضه شیر که هم‎اکنون به ماست‎بندی تبدیل شده است، حداقل ضوابط لازم را که ملزم به انجام آن بودند، رعایت نمی‎کردند بر همین اساس ما نیز با انجام پیگیری‎ها و مکاتباتی در پی تعطیلی آن‎ها بر آمدیم.

اصناف مقصر ایجاد ماست‎بندی‎ها است/از اداره کل دامپزشکی نظرخواهی نشد

احمدی با بیان اینکه اصناف بیشترین کوتاهی را در بحث صدور مجوز به مراکز ماست‎بندی کرده است، تصریح کرد: احداث این مراکز بدون هیچ‎گونه نظرخواهی از اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان صورت گرفته است.

وی افزود: در سال‎های اخیر پیشرفت خوبی در ایجاد مراکز خصوصی درمانی و حتی شرکت‎های دارویی داشتیم به طوری که هم‎اکنون دو شرکت دارویی و یک شرکت واکسن در منطقه جنوب کرمان در حال فعالیت هستند و بیشتر برندهای استاندارد مورد نیاز دامداران را ارائه می‎کنند.

هیچ بیماری شایعی در جنوب کرمان وجود ندارد

احمدی با اشاره به اینکه اکنون هیچ بیماری شایع خاصی در منطقه وجود ندارد، عنوان کرد: با این حال سمپاشی کانون‎های بیماری که شناسایی شده است در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره‌کل دامپزشکی جنوب کرمان در زمینه کشتارگاه صنعتی گفت: با پیگیری استاندار کرمان و نماینده مردم شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از محل صندوق توسعه ملی این طرح تأمین اعتبار شده است.

مذاکره با سرمایه‎گذاران کشتارگاه صنعتی جنوب کرمان

احمدی خاطرنشان کرد: برای ایجاد کشتارگاه صنعتی دام و طیور نیازمند ورود و سرمایه‎گذاری بخش خصوصی هستیم و تاکنون نیز چند نفر در این زمینه درخواست ارائه کرده که در حال پیگیری و مذاکره هستند.

وی دستگاه لیبل‎گذاری را از نقاط عطف کشتارگاه جیرفت خواند و اظهار داشت: ضریب امنیتی لیبل بسیار بیشتر از مهر است و تاکنون هیچ مورد خلاف و جعلی در این زمینه مشاهده نشده است.

سرپرست اداره‌کل دامپزشکی جنوب کرمان با تقدیر از فعالیت‎های شهرداری و بیان اینکه کشتارگاه جیرفت در مقایسه با سایر نقاط کشور از وضعیت مطلوب و مناسبی برخوردار است، تصریح کرد: پیگیری ایجاد پست‎های قرنطینه نیز با همکاری مأموران امنیتی در حال انجام است.

بیماری کرونا در جنوب کرمان مشاهده نشده است

این مسئول با اشاره به اینکه در ابتدای اردیبهشت ماه با تلفات شتر در منطقه مواجه شدیم، بیان داشت: با این اتفاق شایعه شیوع بیماری کرونا در منطقه ایجاد و پس از بررسی‎های لازم مشخص شد که این حادثه به دلیل بیماری باکتریایی ناشی از تغییر علوفه به وجود آمده است.

احمدی در پایان با تأکید بر اینکه در منطقه جنوب کرمان هیچ موردی از بیماری کرونا مشاهده نشده است، تصریح کرد: با این حال تا پایان تحقیقات طبق سیاست‎های سازمان موارد لازم را رعایت می‎کنیم.
کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 5227
  • 0