خوش آمدید

وجود40درصدمددجویان و50درصدایتام درجنوب استان کرمان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: 40 درصد افراد زیر پوشش استان کرمان و 50 درصد ایتام مربوط به جنوب کرمان است.

 وحید میرزایی شامگاه سه‎شنبه در آیین معارفه دستیار خویش در منطقه جنوب کرمان اظهار داشت: طی سال‎های اخیر اقدامات بسیار خوبی در هفت شهرستان جنوبی استان انجام شده که از جمله آن‎ها پروژه ملی کپرزدایی است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با مشکلات زیادی از جمله کسری اعتبار مواجه بود، ابراز داشت: این طرح حدود دو سال متوقف شد و مددجویانی که بنا بود 10 هزار واحد مسکونی را در این منطقه دریافت کنند با مشکلات عدیده‎ای مواجه شدند.

میرزایی تصریح کرد: مدیریت ساخت و ساز و تکمیل این پروژه‎ها به غلامرضا حسنخانی مدیرکل اسبق کمیته امداد امام خمینی کرمان سپرده شد و در خود مرکز نیز شورای راهبردی متشکل از تمام معاونان آن ایجاد شد که در نهایت با پشتکار مسئولان ملی، استانی و منطقه‎ای این واحدها احداث و در اسفند ماه سال گذشته به مددجویان واگذار شد.

وی با بیان اینکه عمده درخواست مردم و مسئولان تغییر وضعیت ساختار اداری کمیته امداد در هفت شهرستان جنوبی و ارتقا به اداره کل بوده، ابراز داشت: اما مشکلی که در مسیر ساختاری وجود داشت، این بود که در اساسنامه کمیته امداد عنوان شده بود «ایجاد اداره کل منوط به استان شدن است».

میرزایی عنوان کرد: با پیگیری‎های متعدد نماینده مردم شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد و به پاس آمار و عملکرد مثبت مسئولان در این هفت شهرستان با ایجاد تغییر ساختار در این منطقه به صورت دستیاری موافقت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان با اشاره به اینکه جایگاه دستیاری در تشکیلات ما تنها برای معاونت‎ها ایجاد می‎شود و در ردیف مدیران کل قرار گرفته، گفت: کرمان نخستین استانی است که این ساختار برای آن ایجاد می‎شود.

این مسئول ادامه داد: غلامرضا حسنخانی و دارای سوابق بسیاری به ویژه در طرح کپرزدایی بوده و ظرفیت بسیار خوبی است که امیدواریم تمام مسئولان منطقه با همکاری و ارائه آمار قابل قبول در راستای استقرار اداره کل در جنوب کرمان گام بردارند.

وی عنوان کرد: امیدواریم با فرصت به وجود آمده، بتوانیم، گام‎های مؤثری در راستای فقرزدایی در منطقه جنوب کرمان برداریم.

میرزایی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در کشور سند کاهش فقر بر اساس نقشه کارشناسی شده در هفت شهرستان تهیه شد و استعدادها و ظرفیت‎ها و همچنین وظایف مسئولان در این نقشه مشخص شده است.

وی اولویت اصلی کار را مسائل فرهنگی منطقه جنوب و توانمندی در ابعاد مختلف دانست و اذعان داشت: امیدواریم با همکاری تمام مدیران اجرایی این منطقه بتوانیم در راستای کاهش فقر گام برداریم و از ظرفیت‎های اقتصادی با رویکرد مدیریت جهادی به نحو احسن استفاده کرده تا وضعیت معیشتی دهک‎های پایین جامعه و اقشار آسیب‎پذیر را تغییر دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان در پایان اذعان داشت: 40 درصد افراد زیر پوشش استان کرمان و 50 درصد ایتام مربوط به جنوب کرمان است.
 


منبع:خبرگزاری فارسکپی
لینک اشتراک گذاری

  • 2558
  • 0