خوش آمدید

مصلای بزرگ امام خمینی (ره) جیرفت افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، عصر امروز همزمان با نیمه شعبان میلاد یگانه منجی عالم بشریت امام زمان (عج) مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر افتتاح شد.

حجت‎الاسلام اصغر عسکری امروز در حاشیه آیین افتتاح این مصلا در گفت‎وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: فاز نخست مصلای جیرفت با همکاری مردم و مسئولان در خور شأن این منطقه احداث شد هرچند که هنوز نواقصی در آن وجود دارد.

وی با درخواست همکاری مردم برای احداث کامل مصلا بیان داشت: روند تکمیل این مصلا با همکاری خیران و مردم در حال انجام است که امیدواریم هرچه سریع‎تر به اتمام برسد تا موجب رونق دینی و فرهنگی شهرستان شود.

عسکری تصریح کرد: از هشتم مرداد ماه سال 90 که امام جمعه سابق جیرفت عهده‎دار کار مصلا بودند، 417 میلیون و 200 هزار تومان برای آن هزینه شده بود.

وی افزود: در مجموع یک میلیارد و 864 میلیون و 538 هزار و 700 تومان میلیون برای 3 هزار و 500 متر زیربنای مصلای جیرفت هزینه شده است.

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه این سازه به صورت بتونی برای دو طبقه پیش‎بینی شده است، گفت: با توجه به استحکام بنا هزینه زیادی برای احداث آن صرف شده است.

عسکری با بیان اینکه حدود 160 میلیون تومان برای خرید فرش‎های مصلا هزینه شده است، عنوان کرد: همچنین 20 دستگاه کولر گازی با قیمت بیش از 120 میلیون تومان توسط یکی از فرزندان شهید برای مصلا خریداری شده است.

وی با اشاره به کمک 100 میلیون تومانی یک خانواده‎ جیرفتی به مصلا اظهار داشت: با استفاده از این پول حدود 40 میلیون تومان نیز سیستم صوتی برای مصلا خریداری شده است.

عسکری با تأکید بر اینکه احداث مصلا برای نماز جمعه به معنای این نیست که مسجد جامع یا سایر مساجد تحت‎الشعاع آن قرار گیرند، خاطرنشان کرد: مسجد جامع جایگاه ویژه و ممتاز خود را دارد و همیشه باید به عنوان یک محور و مرکز مقدس مورد توجه باشد.

وی مساجد جامع را جایگاه دیانت و عبادت در اصالت معنوی خواند و بیان داشت: با توجه به وجود فضای فیزیکی بیشتر برای تجمع مردم و پارکینگ گسترده برای تردد و حمل و نقل این مکان احداث شده است.

عسکری عنوان کرد: فرمانداران سابق و کنونی، شهرداری، شورای اسلامی شهر، ستاد نماز جمعه و ... در راستای راه‎اندازی مصلای جیرفت کمک و همکاری خوبی با دفتر امام جمعه داشتند.
 
کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 2895
  • 0