خوش آمدید

زندگی نامه شهید مرتضی دلیری

شهید مرتضی دلیری در سال 1318 در روستای دلفارد چشم به جهان گشود. ایشان در چهار سالگی پدر خود را از دست داد و در 9 سالگی مادرشان دار فانی را ودا گفت و سرپرستی ایشان بر عهده پدر بزرگ و خاله اش بود و در این مدت رنج های بسیاری کشید تا به سن سربازی رسید بعد از اتمام دوران سربازی مدت کمی به کارهای کشاورزی پرداخت ودر سال 1345 تا 1350 در شهرداری جیرفت شروع به کار کرد و در آنجا فعالیت های زیادی داشت و همیشه خودش را مسئول کارهای که بر عهده اش بود می دانست و هرگز به فکر استراحت و تفریح و یا خوشگذرانی خود نبود و بیشتر وقت خود را صرف کارش می کرد .


به نقل از یک تن از شهرداران جیرفت که چند جمله ای در مورد شهید صحبت کرده بودند چنین گفتند که مرتضی دلیری آچار فرانسه شهرداری بود و هر جا کاری از شهرداری عقب می ماند دلیری آن را انجام می داد و میتوانم بگویم دلیری شعار نمیداد ولی در عمل همه مسئولیت هایش را انجام میداد و کار چند نفر را در شهرداری انجام می داد .

تا جنگ تحمیلی ایران و عراق شروع شد و تصمیم گرفت در جبهه های نبرد شرکت داشته باشد ، که در دوم فروردین ماه سال 1361 برای اولین بار به عنوان یک بسیجی داوطلبانه به جبهه اعزام شد . ایشان در جبهه هم فعالیت های زیادی داشد که امام جمعه آن زمان درباره این شهید فرمودند ایشان بیشتر بدرد جبهه می خورد .

شهید دلیری در منطقه فاو عملیات ولفجر 8 در سال 1364 جام شهادت را نوشیدند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 7233
  • 0