خوش آمدید

بحث فرهنگی جامعه مورد غفلت مسئولان قرار گرفته است

مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث فرهنگی مسئله مهمی است که مورد غفلت مسئولان قرار گرفته است.

فرج‌الله عارفی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار داشت: نخستین اقدام من در مجلس شورای اسلامی اقدام فرهنگی بود و در همین راستا امروز هم دیدارم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی افزود: بحث فرهنگی مسئله مهمی است که مورد غفلت مسئولان قرار گرفته است.

عارفی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان جیرفت تصریح کرد: ایشان امر بر گسترش مقوله فرهنگی در منطقه کردند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد گفت: بی‌توجهی به عناصر فرهنگی، آسیب و خطرات زیادی برای یک جامعه را به دنبال دارد.

 


عارفی با بیان اینکه عناصر فرهنگی جنوب کرمان با شمال این استان در گویش و آداب و سنن کاملأ متفاوت است، ابراز داشت: استقرار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جنوب صیانت از آداب و سنن فرهنگی منطقه است و برای کامل شدن این امر مهم نیاز به استقرار ادارات کل آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و صدا سیما در منطقه است.

حجت‌الاسلام سید احمد حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز در این دیدار به ارائه گزارش عملکرد این اداره کل پرداخت و اظهار داشت: معضلات فرهنگی جنوب خاص هستند و با جاهای دیگر فرق می‌کنند.

وی اعتبارت فرهنگی منطقه را در گذشته ناچیز دانست و افزود: با سیاست دولت دهم که رویکردی فرهنگی دارد و راه‌اندازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعتبارات خوبی به منطقه اختصاص یافته است.

حسینی تصریح کرد: با توجه به انجام فعالیت‌های فرهنگی گسترده در منطقه هنوز جا برای کارهای بیشتری وجود دارد و برای سرعت بخشیدن به اهداف فرهنگی منطقه، نیازمند حمایت همه‌جانبه نماینده شهرستان جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی هستیم.کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 5436
  • 0